| Clorox a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre jujitsu? De la 18 ani vreau sa ma apuc de aceste arte, ce ziceti?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sunt bune artele astea. Putin s-a ocupat cu ele in tinerete si uite ce departe a ajuns. happy

| Deaad a răspuns:

Orice karate e bun.
Atunci cand dai de bagabonti pe strazi, trebuie sa stii sa te aperi.
Ori prin karate, box, bataie de strada etc.
Sunt sustinator al violentei doar in aparare.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Normal,, doar nu te lasi calcat in picioare de orice prost.
Si eu sustin violenta prin auto-aparare, e si orgoliul ala care nu te lasa pana nu ripostezi, cel putin stii ca ai lovit si tu si nu te-ai lasat umilit!

| IJustDeath a răspuns:

Daca ai potential si incredere in tine, atunci ar fi bine sa faci ceea ce iti doresti.
Tine minte, omul are doar o viata.