| anonim_4396 a întrebat:

Cititi tot va rog! De cand merg la sala ( am 13 ani) fac o incalzire apoi incep sa fac usor la aparate. Dupa ce termin aparatele ma duc iau 2 gantere de 5kg si incep sa fac la biceps. De ce la 5-7 ridicaturi nu mai pot ridica mana stanga deloc? (Cateodata si dreapta) am incercat si cu gantere mici si e tot la fel sad. Va rog multe seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ai 13 ani, ce te astepti sa faci la 13 ani, cand corpul nici macar nu produce suficient testosteron ca sa pui muschi?

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Mergi la un doctor poate-ţi va da creme să se vindece mâna, să vindece osul sau ce ţi-ai smucit peacolo.
Numai fă sală vreo 2 săptămâni şi fă acasă flotări, genoflexiuni şi restul, leagă-ţi mâna cu o faşă, o legi strâns de tot şi faci pauză 2-3 zile după continui flotările cu faşa la mână, când te duci la sala, legi o faşă de mână astfel este o şansă mult mai mică să-ţi mai buleşti ceva.

| Moonlight15 a răspuns:

Vorba lui Cosmin... la 13 ani ce vrei sa faci? Ai rabdare...

| spartanul123 a răspuns:

Asta e normal, muschiul tot timpul asa reactioneaza, eu de obicei la miini lucrez pina nu mai pot ridica greutatea, cind vei simti asa ceva ajutate cu cealalta mina sa ridici pina la capat greutatea