| Yunus_Emre_2001 a întrebat:

Salut TPU!
Cum pot sa îmi fac condiția fizica foarte buna? Sunt sportiv de k1 și am 15 ani 1.70m 72kg și nu știu cum pot sa îmi fac condiția fizica bună pentru ca nici la antrenamente nu duc prea bine la unele meciuri când aud ca sa terminat meciul cad jos și DC nu stau 1 min 2 min respir greu și mai ales în ultima runda de bea o duc mai mir ca nu am renunțat la unele meciuri, va rog spuneți cam câți km sa alerg pe zi și cam cate sa fac pauza și cam în cate serii sa le fac.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa iti faci niste analize mai intai.Despre cum sa ai o conditie fizica cat mai buna cred ca antrenorul este cel mai abilitat sa te invete ce si cum.

1 răspuns:
| Muwz a răspuns:

Fa antrenament HIIT si in acelasi timp vei face si cardio. Poti gasi pe Youtube exemple de HIIT si vei face exercitiile in acelasi timp cu tipu' din video. Funda?