| florinnoff a întrebat:

big grin Maine vreau sa ma apuc de sala si sunt curios sa aflu cam in cat timp se va vedea ceva imbunatatiri! Am inaltimea de 1.83 si 85 de kg, si am masa musculara destul de buna si nu mai vreau sa cresc doar sa scap de stratul adipos dupa ia voi lua si niste Aminoacizi si voi tine o dieta stricta... Vreau sa stiu in cat timp se va vedea rezultate adica sa dau jos grasimea care nu-i asa mare dar este, Am mai facut sala anul trecut vreo 2 luni si am imbinat cu creatina... Funda garantat big grin

Răspuns Câştigător
| Anonim2132 a răspuns:

Depinde ce exerciti faci si cat timp
poti obtine rezultate in 2 3 saptamani sau in 2 3 luni
asta depinde ce exericiti si cat timp faci si trebuie facute regulat

| NDC12 a răspuns (pentru Anonim2132):

Depinde de exercitii?

Hai sa incercam ceva, du-te la sala 5 luni si mananca de 2-3 ori pe zi, oricat de bine si regulat ai lucra muschii nu pui masa musculara. De ce? Pentru ca muschii au nevoie de proteine luate din mancare / suplimente. Daca tu nu mananci de cel putin 5 ori pe zi si odihna dupa 5 luni de sala o sa fi exact la fel ca si cand ai intrat prima data in sala.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 1 o luna...cam asa

| NDC12 a răspuns:

In primul rand daca nu ai cel putin 5 mese pe zi bogate in proteine (si carbo, aici depinde de tine, daca vrei sa faci definire carbo mai putini ) nu o sa se vada absolut nicio diferenta!

In al doilea rand nu avem noi cum sa iti spunem in cat timp o sa se vada rezultatele, aici depinde de ce mananci, de odihna si de antrenament.

Muschii se fac in bucatarie, nu la sala, la sala doar rupi acele fibre pentru ca muschiul sa creasca. Daca tu nu mananci cum trebuie nu pui masa musculara.

Daca vrei sa dai jos grasimea trebuie in paralel cu sala sa faci cardio ( alergare de 3-4 ori pe saptamana o jumatate de ora /zi. )

Cand ai zis ca ti dieta la ce dieta te-ai referit? Sper ca nu mergi la sala si mananci in fiecare zi fructe si legume, cum am mai auzit la altii pe aici.

| Anonim2132 a răspuns:

De luni pana viner
mergi luni si mati, miercuri pauza joi si vineri iar sala si sambaat duminica daca vrei si este deschisa sala poti merge si mersi de funda

| Stefany02 a răspuns:

Poi trebuie sa vedem de exemplu daca vrei sa ajungi la vreo 50 de kilograme si vrei sa ai muschi cam ar trebui nu num ai sa mergi la sala ci sa faci miscare cel putin o ora pe zi.Si la sala ar trebui sa mergi consistent cam de 2 ori pe saptamana.
Funda? Plz.

| florinnoff explică (pentru Stefany02):

La 50 de kg si 1.83 inseamna ANOREXIE CURATA!

| NDC12 a răspuns (pentru Stefany02):

Vorbesti prostii laughing.

De 2 ori pe saptamana? La sala se merge de 4 ori pe saptamana, minim 3.

Sala ce e, nu e miscare? Eventual daca vrea sa slabeasca sa faca miscare ( cardio + sala ).

Funda? Ce faci cu funda aia? Raspunzi aiurea doar pentru funda si dezinformezi oamenii.

| Anonim2132 a răspuns (pentru florinnoff):

85kg nu 50

| blonduta2014 a răspuns:

Pai nu e chiar asa usor adica faci odata si ai pretenti sa dai jos trebuie sa faci 2, 3 poate chiar 4 luni sa vezi ceva diferente

| DizI a răspuns:

Cam intr-o luna.

| NDC12 a răspuns (pentru DizI):

Cine te-a mintit in halul asta?

| florinnoff explică:

@ NDC12 Considera-te castigatorwinking

| Ady_AdyTu_1994 a răspuns:

In vreo 2 luni! big grin

| NDC12 a răspuns (pentru Ady_AdyTu_1994):

Nici tu nu ai dreptate.