| StoienicăSorin a întrebat:

daca de exemplu eu azi am lucrat bicepsul si mâine o sa fac febra musculară, in timpul febrei musculare Mușchii se fac? Adică daca Mușchii vor creste in timp ce am febra după un antrenament. Fundaa

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Da, poate dura si o saptamana pana se reface muschiul, adica tesuturile alea care se rup cand lucrezi, de asta faci febra. Deci lucrezi un muschi doar o singura data pe saptamana pentru a avea timp sa se regenereze. Fara proteine nu iti creste, deci ia si mananca.

| soloangel01 a răspuns:

Cand lucrezi ceva intens se rup din firisoarele care alcatuiesc mushchiul. Nu te doare pe moment pentru ca nu se rup multe, te doare atunci cand se elibereaza un fel de acid care le 'lipeste' inapoi si le face mai tari si mai groase. Si tot asa se fac muschii.