| squizzy802 a întrebat:

Salut TPU. Daca fac sala si merg mult pe jos in timpul zilei, imi afecteaza cresterea in masa musculara?

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Dacă nu mergi 15 km... Eu zic că ești ok.

| carevaescu a răspuns:

Posibil. E important sa nu fii in deficit caloric. Si sa consumi 1.5-2 grame de proteina per kg greutate corp in zilele in care mergi la sala.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Vrei sa faci muschi, dar cum ramane cu creierasu'? Va ramane cat o aluna?!

| carevaescu a răspuns (pentru NuCitescNotificari):

Exista o corelație pozitiva intre sănătatea fizica capacitatea cognitiva.

| Emy52 a răspuns:

Da, îți afectează
Dar în sensul bunwinking
Cu atât mai multa mișcare faci cu atât îți antrenezi mai mult mușchii