| StratulatAndreiRobert9111231241232134123444 a întrebat:

Dau funda daca imi spune si mie cineva daca am luat proteine ies la analize? Antrenorul de la sala a spus ca nu. Dar voiam sa stiu, nu dau funda celor cu raspunsul DA SAU NU veniti cu argumente. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Nu, nu si-ar da seama daca ai luat proteine prafuri.

Proteinele sunt consumate in mod integral, descompuse in aminoacizi (acele chestii de care avem nevoie).

Prin metode destul de laborioase se poate observa ca ai un regim proteic, dar nu ca ai luat proteine (acest lucru se observa printr-o stare mai acida a corpului.

Dar atat. Deci nu se poate observa si nici nu se cauta asa ceva la analize.

7 răspunsuri:
| murgumarius a răspuns:

Proteinele le gasesti in multe chestii. De la prafuri pana la carne. Nu e chestie nasoala ci benefica pentru corpul tau. Noi avem nevoie de proteine, vitamine si multe altele sa supravietuim, sa ne hranim. Proteinele sunt in carnea de peste, pui, porc vita s.a.m.d
(prafurile de la sala nu sunt bune pentru corpul nostru deoarece sunt facute in laborator de chimisti, una e cand manaci un produs bio si alta e cand manaci medicamente).
Bafta.
Nu iti iese laughing))))))

| KaziPloae24 a răspuns:

Nu au nicio treaba proteinele cu alte substante dubioase, pana la urma proteinele ni le sustragem cu totii din oua, carne de vita, branza de vaci, somon, etc...Foloseste cu incredere, ce consumi tu acolo e de fapt ce am enumerat eu mai sus(doar ca intr-o cantitate mai mare)...NIMIC SINTETIC!

| StratulatAndreiRobert9111231241232134123444 explică (pentru KaziPloae24):

Deci cineva nu si ar da seama daca am luat proteine prafuri nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru StratulatAndreiRobert9111231241232134123444):

Proteine prafuri = MANCARE CONCENTRATA.

Sunt FIX din mancare extrase.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaziPloae24):

Proteine sintetice? laughing)

Suplimentele cu proteine sunt tot din mancare extrase, mai documenteaza-te si tu.

| KaziPloae24 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu mai citi printre randuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KaziPloae24):

Nu citesc printre randuri, ma DOCUMENTEZ in cei aproape 10 ani de cand fac sala + nutritie.