| TeoTudor a întrebat:

De aproape 2 ani m-am apucat de flotari/tras de fiare. ei bine, progresele se observa, eu inainte fiind doar un gras de 1, 84 fara piept, cu o burta cat casa si cu 29 cm in biceps si 74 cm piept. ei bine, acum am dat jos aproape toata burta, am 110 cm piept, 38 cm in biceps si. problema este urmatoarea, am nevoie de ajutorul vostru. eu am pus baza foarte mult pe piept si pe partea aceea a abdomenului unde se formeaza cele 4 patratele, dar inca nu am reusit sa dau jos si colacelul care ma impiedica sa realizez asa zisul " six pack ". Si partea cea mai grava este ca, daca incerc sa scot pieptul in evidenta mi se vad foarte rau coastele laterale, in ambele parti. Ce imi recomandati? Ce as putea face in privinta asta si care ar fi cateva exercitii pentru partea inferioara a abdomenului? Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine renunti la flotari, sunt bune doar de incalzire... doar nu vrei sa faci muschi cu flotari.

Iti recomand o alimentatie bazate pe proteine si cu foarte putini carbohidrati.

2 răspunsuri:
| Drq1948 a răspuns:

Daca vrei doar sa arati bine si sa ai cu adevarat muschi eu unul ti-as sugera sa te apuci de un sport numit calistenics care e foarte bun pentru a lucra toti muschii corpului dar trebuie sa stii cum sa faci exercitiile si in cateva luni vei avea un corp de invidiat de ex cautal pe youtube pe unu Frank Medrano Daca stii cum sa faci exercitiile in cateva luni vei face exact ce poate face el in maxim 6 luni, minim 3-4

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drq1948):

Cand te aud cu "cateva luni"... muschii se pun in cativa ani.

Si asta daca ai alimentatie speciala, daca mananci 3 mese pe zi ca un om normal, pui la anul si la multi ani.