| Alexnuexistaacestnume a întrebat:

Salut, trag de fiare si am un biceps si triceps de aproape 40cm la cald, inaltime 1.80 si 71kg. Vreau sa dezvolt mai mult precizez ca trag de fiare pentru biceps si triceps, flotari, trag la piept stau in zona de tara, astept sfaturi si exercitii pentru dezvoltarea mai rapida, multumesc.

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Fii natural, este cel mai bine

| Cosmin86 a răspuns (pentru pozeanimate):

Ce inseamna la tine "natural"? Sper ca nu esti alt copil mic, care crede ca daca iei suplimente nu mai esti natural laughing

| Alexnuexistaacestnume explică (pentru Cosmin86):

Da frate, dar daca iei d-alea de ingrasi ca porcu si cand pierzi masa musculara/slabesti se lasa pielea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexnuexistaacestnume):

Serios? Se lasa pielea? Inseamna ca si de la mancare ar trebui sa se lase pielea si totusi, noi toti MANCAM si NU SE LASA pielea.

Pielea se lasa doar cand slabesti brusc ( nu conteaza ce ai luat ), vezi ca si pe TPU au fost intrebari cu oameni care au slabit brusc si s-a lasat pielea ( in special la fete care au tinut diete stupide ).

Uite sa intelegi :

http://www.getfit.ro/......ezi-2.html

Citez :"Aberatii de tipul "muschii se transforma in grasime" sau "iti va atarna carnea" auzim la tot pasul"

Tu chiar NU CITESTI articole scrise de medici, nutritionisti, etc. in domeniu? Sau e mai convenabil sa te iei dupa copii mici paraleli care n-au citit o carte de nutritie in viata lor.

10 răspunsuri:
| Narcys21 a răspuns:

Ia proteine

| Alexnuexistaacestnume explică (pentru Narcys21):

Nu o sa iau asa ceva, prefer totul natural

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Alexnuexistaacestnume):

Se vede ca nu ai habar de ce vorbesti aiciwinking, confunzii Proteinele cu Steroizii. Decat sa stau sa iti explic aici cum proteinele au aproape tot ce mananci tu zilnic(mancare) mai bine ai da un search pe google despre Proteine Si Carbohidratiwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexnuexistaacestnume):

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume ( soia, quinoa, fasole, etc. ).

Mai citeste inainte sa aberezi despre natural si nenatural

| Alexnuexistaacestnume explică (pentru Cosmin86):

Pai da, eu am crezut ca sa iau batoane proteice si alte porcarii la cutie, prefer totul natural.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexnuexistaacestnume):

Daca iei proteine din mancare sau din batoane/prafuri e FIX acelasi lucru.

Suplimentele la cutie sunt tot naturale, sunt mancare concentrata ( zer, lapte, albus de ou, soia, etc. ), scrie pe ele din ce sunt facute.

Important e sa-ti asiguri necesarul de 2 grame de proteina / kg-corp, nu conteaza cum, e ok si doar din mancare, e ok si din mancare + suplimente

| Alexnuexistaacestnume explică:

Am uitat sa precizez ca am 16 ani.