| bogdan96bv a întrebat:

De cateva zile tot merg la sala de forta si am febra musculara foarte mare. Imi puteti recomanda niste tratamente sau creme?

Răspuns Câştigător
| AndreiTAN a răspuns:

Masaj cu fastum gel sau cu spirt (e mai relaxant si mai bine daca iti face altcineva masaj).

4 răspunsuri:
| Spufulette a răspuns:

Creme? TRATAMENTE? Esti nebun?! Baga frate bicepsi, tricepis si abdomen.Asa trece febra.Eu cand aveam febra la sala bagam la greu.Intr-o saptamana te umfli la muschi daca faci cu febra? Si hai sa iti mai spun alta chestie:E foarte bine sa faci febra musculara dupa fiecare sedinta la sala pentru ca atunci organismul iti arata ca lucreaza.Cauta pe net, sau roaga-i pe cei de acolo cum sa te invete sa faci exercitile corespunzator ca altfel te duci degeaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spufulette):

Si daca nu are febra la alea, si are la spate spre exemplu? happy

Dar nu-ti trece febra oricum? Ca biceps, triceps, abdomen, etc. se lucreaza o singura data pe saptamana, daca vrei progrese ca lumea... nu-ti trecea febra intr-o saptamana? happy

| Cosmin86 a răspuns:

Asteapta sa treaca febra, altfel te supra-antrenezi.

Răspuns utilizator avertizat