| zSeba a întrebat:

De ceva timp mă gândesc cum să-mi fac pătrățelele sa nu mai fie strâmbe și să fie macar un pic mai drepte... daca îmi puteți da niste exerciți pentru al forma cat mai frumos posibil (Nici un sportiv nu își dorește un 6 pack strâmb )
Seriozitate va rog!

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Cruntul adevar este ca nu exista astfel de exercitii. Nu ai ce sa faci. Nici cu operatie, nici cu nimic. Asta e forma lor, obisnuieste-te. Niste muschi abdominali deformati nu l-au oprit pe Ronnie Coleman sa ia de 8 ori titlul de Mr. Olympia happy

10 răspunsuri:
| 03David15 a răspuns:

Seba intelegi ca nu la toti muschii sunt la fel. Tot ce vreau sa zic este ca asa corpul tau s-a nascut cu asa forma a abdominului. Uita-te chiar si pe Youtube. Mai ales ca am multi prieteni cu abdomen si la toti sunt strambe, adica partea dreapta este putin mai sus decat partea stanga.

| zSeba explică (pentru 03David15):

Dar mai voluminos sau sa para că e mai lucrat pot să-l fac?

| aXy99 a răspuns (pentru zSeba):

Da, dar abdomenul nu face hipertrofie precum alti muschi. E destul de greu sa il faci mult mai mare. E mai important sa ai un bf% foarte scazut pentru a se vedea mai bine.

| 03David15 a răspuns (pentru zSeba):

Da încearcă să faci asa timp de o lună: faci un exercitiu cati poti apoi la urma mai adauga 5 si cu timpul, de exemplu daca o sa faci 20 de abdomen cu tot cu 5 apoi peste 1 saptamana tu poti ajungi pana la 30 sau 40. Succes

| zSeba explică (pentru aXy99):

AXy99 bine nici sa-l fac enorm frt dar sa se vada mai lucrat

| aXy99 a răspuns (pentru zSeba):

Ca sa se vada lucrat trebuie sa ai sub 11% grasime corporala. Asta e toata smecherie cu abdomenul. Eu nici nu il antrenez si se vede.

| Suzy112 a răspuns:

Cel mai bun exercițiu este săritul în coardă, poate suna cam banal dar e adevărat. Dacă nu crezi poți căuta pe YouTube "Jump Rope challenge 30 day" faci câte 1000 sărituri pe zi?
Sper să încerci, succes?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Suzy112):

Sarind coarda schimbi forma unui muschi? Esti COMPLET PE LANGA.

| Kerre a răspuns (pentru Suzy112):

Si tu chiar crezi toate minciunile de pe net? As vrea sa te vad pe tine sarind coarda de 1000 ori pe zi sa vad cum iti da forma acest "exercitiu", cum a zis si Cosmin esti total pe langa.

| Suzy112 a răspuns (pentru Kerre):

O prietenă a mea a încercat asta luna trecută, și crede-mă că am fost chiar uimită de rezultatul ei. Desigur, nu la toți poate să funcționeze această metodă pentru că în primul rând depinde și de organismul fiecăruia.
Plus la asta nu trebuie să faci 1000 de sărituri continuu, dar mai faci și mini-pauze de 1-2 min în acest timp.