| asasinkrid a întrebat:

de curand m-am apucat de exercitii pentru masa musculara as vrea sa stiu cum sa lucrez fiecare grupa musculara.Ieri si azi (luni si marti)am lucrat la biceps, triceps, umeri 2 zile la rand dimineata si seara multe repetari. Spre mare surprindere nu am avut febra m-au durut muschi uneori mai tare de nu suportam alte ori mai putin.As vrea sa stiu cum sa lucrez pe saptamana.Lucrez doar muschi bratului (biceps, triceps, umeri) in fiecare zi sau sa lucrez si alte grupe.A si de cat timp au nevoie muschi sa se refaca 48h? Dau funda happy.A si daca ma tin de antrenament intr-o luna se vor vedea cat de cat (nu sunt genul sa fie disperat dupa rezultate imediate doar curios happy si sa stiu daca sa mai continui sau nu tin sa precizez nu fac asta pentru a impresiona fete doar pentru sanatatea mea o fac.Astept raspunsurile voastre

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Tu faci exercitiile astea acasa sau la sala?

| Vladut650 a răspuns:

Acasa nu poti face masa musculara.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Intra aici si selectezi ce urmaresti:
www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| asasinkrid explică:

Scuzati greselile sunt cam obosit happy

| andrei901 a răspuns:

Ca sa ai mushi trebuie sa faci treptat. Faza este cand termini un exercitiu sa bei apa sa te misti ca sa nu faci febra musculara.Eu sunt practicant de sala si trebuie sa ma misc adica sa fac flotari abdomene ca sa nu am febra musculara.Deci poti sa faci toate aceste exercitii sau cauta pe net si gasesti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei901):

Febra musculara = antrenament bine facut.

Cand nu faci febra musculara => lucrezi cu greutati prea mici pentru nivelul tau.

In sporutl asta VREI febra musculara.