| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Deci am si eu o intrebare.Sunt baiat si am 14 ani, 1.73 inaltime credeti ca e o inaltime ideala pentru varsta asta? Adica as vrea sa ajung la 1.80 ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Copile, nu mai asculta sfaturi de la toti idiotii. inaltimea ta este rezultatul alimentatiei si geneticului si ATAT. nici 1000 de tractiuni nu vor ajuta, cum nu ajuta nici baschet sau alte sporturi de genul. ai genetic bun si mananci cum trebuie, ai inaltime. punct.

| alexandrualind a răspuns:

Sport.Sportul de poate ajuta dar nu cred ca vei putea ajunge pana la inaltimea de 1.80.Esti la varsta ta scund deja sa mai poti fi asa de inalt.

Sper ca te-am ajutat.

| Ivanciuc_Razvan_1999 a răspuns:

Fa multe tractiuni(30 minim si 50 maxim).Si ar mai fi o metoda periculoasa(steroizii)dar nu iti recomand sa iei

| JohnnyBi a răspuns (pentru Ivanciuc_Razvan_1999):

Cine dracu ti-a spus tie ca steroizii ajuta la inaltime? du-te tata la scoala si mai baga capul in carti ca te faci de ras. Doar ca idee: corpul tau creste pe baza unor hormoni produsi natural in anumite limite de corp. bagi hormoni artificiali, in limite necunoscute de tine si asa te inalti? sau dereglezi ritmul normal al corpului?