| Razvan4352 a întrebat:

Salutare, la vârsta mea 17 ani am 1.73 înălțime și aș vrea să știu dacă mai pot crește. Vreau să menționez că părinții mei sunt mai mici la înălțime, ce aș putea face să fiu mai mare? Exemplu eu aș vrea sa fiu de 1.80 cm maxim aproape pe acolo.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat mai poti creste pana la 20 de ani, dar totul depinde de mostenirea genetica de la parintii tai cat i de hrana zilnica consumata, bogata in vitamine si minerale care iti poate stimula hormonii de crestere.

1.80m este o inaltime medie pentru un baiat/barbat.
Nici macar nu poti merge la consusuri de frumusete masclina, ca acolo se iau in considerare doar cei peste 1.82m fiindca ei consdiera ca sub 1.82 esti "micut".

| sierra1 a răspuns:

Ești cam la maxim. Tu ai vrea cât ai vrea dar dacă mai pui 1-2 cm e mare lucru. Îți ajunge cât ai. Noroc