| Valentin_Dolsheb_1998 a întrebat:

Eu am 14 ani 1, 65 61kg inaltime.
Azi m`am apucat de sala iar intreabarea este urmatoare:
ce sa mananc sa fac patratele?
P.s:nu fac haltere nu ma lasa antrenoru doar fitnes intensiv!

Răspuns Câştigător
| NobodyCaresDotCom a răspuns:

Mancare echilibrata+elcarnitina(un supliment alimentar natural care ajuta sa iti creasca masa de muschi mai usor)...regim de viata echilibrat si o sa-ti iasa.Succesbig grin

| Valentin_Dolsheb_1998 explică (pentru NobodyCaresDotCom):

Nu vreau sa iau pastile pentru muschi
Te rog mai multe informati despre mancare ce as putea manca vara asta sa dispara de tot grasimea
Mentionez ca mi se vad prime patratele de sus alea mici

| NobodyCaresDotCom a răspuns (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Pai trebuie sa mananci obligatoriu mic dejun(intre orele 6-12 poti sa mananci si dulciuri,orice caci organismul inca este pe jumatate in repaus, stii), sa mananci fara prajeli, daca se poate, si seara pana in ora 6 sa mananci. Daca te tii de antrenament si de regimul asta o sa reusesti.Si lasa dulciurile si sucurile acidulate..si daca fumezi, lasa-te ca oricum iti face raulaughing

| Valentin_Dolsheb_1998 explică (pentru NobodyCaresDotCom):

Nu fumez
O sa`mi fie foarte greu sa ma las de colalaughing
Nu prea mananc dulciuri poate o prajitura pe zi
Am mancat la 9 carne prajitalaughing)am plecat la 6 la sala m`am intors la 8 si la 9 am mancat...

| NobodyCaresDotCom a răspuns (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Lasa cola ca face burta mare!laughingCrede-ma ca si eu fac sport de performanta...stiu cum e.dar ca sa arati bine mai sunt si sacrifici.Tu fa patratele ca dupa poti sa bei cola cat vrei

| Valentin_Dolsheb_1998 explică (pentru NobodyCaresDotCom):

In ce oras stai?
Tu mergi la sala?

| NobodyCaresDotCom a răspuns (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Eu sunt din Bucuresti.Da, merg la sala si fac si antrenamente la voleibig grin

| Valentin_Dolsheb_1998 explică (pentru NobodyCaresDotCom):

Ok multumesc.
O sa primesti funda.

| NobodyCaresDotCom a răspuns (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Nu trebuie.Eu am vrut doar sa te ajut. Sper ca ti-am fost de folos.Nu-mi da funda ca nu asta caut.Eu stau pe TPU ca sa ajut si sa fiu ajutatabig grin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NobodyCaresDotCom):

"seara pana in ora 6 sa mananci", asta e o mare CRETINITATE. nu manca dupa ora 6 = prostia din popor, buna sa-ti fortezi stomacul

mai documenteaza-te si tu inainte sa dai sfaturi tampite

| Aylee a răspuns (pentru NobodyCaresDotCom):

Valeu, daca nu stii ce vorbesti taci dracu din gura. L-Carnitina de unde **** mea e supliment natural daca se gaseste sub forma lichida in bidon? Nu mai vorbiti daca nu stiti ce este.

L-Carnitina ajuta la topit grasimea mai rapid. Carnitina este o substanta sintetizata la nivelul ficatului si rinichilor din aminoacizii lizina si metionina, gasindu-se in aproape toate celulele organismului. Ofera doar energie musculara si, de asemenea, previne acumularea de grasime in jurul organelor vitale. NU, repet, NU este un supliment pentru a-ti creste masa musculara. Tura viitoare nu mai vorbi in lipsa de cauza pustiu.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Apropo :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Si inca ceva :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

Citez din al doilea articol :"ea mai simpla si stupida metoda de slabire spune sa "nu mai mananci dupa ora X""

Asa ca mai documenteaza-te inainte sa urmezi sfaturi de genul "nu mai manca dupa ora 6".

P.S. : termina cu aberatii de copii mici gen "nu vreau pastile pentru muschi", pastilele respective sunt SUPLIMENTE, adica mancare concentrata, foarte bune pentru sanatate, din nou, documenteaza-te inainte sa spui prostii

| Wehes a răspuns:

Vad ca sunt din ce in ce mai mult care vor patratele vara asta in 1 luna - 2.
Ca sa clarificam de pe acuma, patratele alea nu o sa le faci vara asta, poate vara viitoare peste 1 an si asta daca muncesti la ele.
Ti-as spune ce sa nu mananaci : Renunti la :bauturi carbogazoase ( sucuri, apa minerala, bere etc. ) dulciuri, prajeli, grasimi ( grasimi nesanatoase ).
Multi gresesc crezand ca, facand abdomene ei fac ''patratele'' Nu. Cu abdomenele doar tonifiezi muschii abdomenului ( ii intaresti si ii faci vizibili ) dar degeaba ii faci vizibili daca tu ai strat adipos ( grasime ).
Pentru a da jos stratu ila adipos renunti la ce ti-am enuntat mai sus si ca exercitii fizice : exercitii de tip HIT ( gasesti pe net ) si Cardio ( Alergat cate 20-30 de minute pe zi la intensitate )
Pastilele tale = suplimente = mancare concentrata, NU dauneaza cu absolut nimic. Bineinteles luate cu, cap.
Si mitul cu ''Nu manca dupa ora 6 sau alte ore'' sunt niste prostii raspandite de toti prostii.
Poti manca la ce ora vrei daca stii ce sa mananci.

| CEl8oo a răspuns:

Ai 1,65 si 61 de kg esti gras adraculuibig grin
In privinta sportului is multe chestii +programul de antrenamenthappy
Eu am 1, 80 si 65 kg ..si se cunoaste si abdomenul tot.
Apropo practit sportul de 9 luni
Daca vrei sa ti se cunoasca nu consuma apa deloc nici inaintea antrenamentului nici dupa