| anonim_4396 a întrebat:

eu cred ca intrebarea e destul de interesanta happy
ma antrener 6/7 zile pe saptamana si sunt foarte bucuros de rezultatele mele, nu iau steroizi big grin
nu mai ca as vrea ca muschii mei adica bicepsul si tricepsul dar si umarul sa fie mai mare happy

niste sfaturi probabil:
de exemplu dati-mi niste exercitii bune poate si cu videoclip dar sa fie alese! accept si in engleza ca o cunosc foarte bine!
si vreau si pentru piept mare, dar sa ajute.
preferabil acasa, nu imi place sa ma duc la sala.
imi place forma mea abdominala dar mai am de lucru, dar am observat ca nu mai ard in timp ce lucrez cu abdomenul, as dori niste exercitii bune pentru abdomen dar fara abdomene pentru ca abdomenele nu prea ma ajuta
multumesc mult funda big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. te antrenezi mult prea des, antreneaza-te de 3-4 ori pe saptamana, muschii cresc in zilele de pauza

2. tractiuni cu palmele spre tine ( lipite ) si flotari la paralele sau la bara dreapta -> cele mai bune pentru biceps si triceps

3. pentru abdomen : ridicari de picioare din atarnat ( ridici pana lovesti bara, fara balans desigur ).

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai mult ard caloriile, decat imi evoluez abdomenul
si e doar pe moment, mi-as dori sa fie afterburn
dar ai fost cel mai ajutor la 1. si 2.
deci primesti funda happy

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

Si alimentatia?
ma poti ajuta cu asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianS):

Alimentatie pentru ce? Muschi sau abdomen?

Problema e simpla :

- cand faci abdomen, PIERZI din muschi
si invers
- cand faci muschi, pierzi abdomenul ( de fapt nu-l pierzi, ca la muschi, doar ca nu mai e asa vizibil )

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

Mah dar nu pierzi 100% adica daca te antrenezi mai intai la muschi, iar pe urma la abdomen, pai nu pierzi tot ce ai lucrat la muschi procentul e cam 20%
eu vreau pentru amandoua
sunt dispus sa lucrez zilnic
eu simt modificari la amandoua
intelegi?

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

Si nu am problema cu mancarea
doar uneori nu ma pot controla
=]]
dar asa e bine, numai ca vreau precis
inteleg ca am nevoie de toate vitaminele
dar de exemplu cate mese trebuie sa am pe zi
sau ce sa mananc dimineata
ceva de genul
ma rog, daca nu te pricepi calumea si dai sfaturi doar pentru funda
zi-mi te rog, ca nu vreau sa sfarsesc fara cam nici un progres
funda iti dau si acuma daca vrei

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianS):

Nu e vorba de antrenament, e vorba de alimentatie.

Cand pui muschi consumi 2500-3000 calorii pe zi, cand vrei abdomen consumi cam 1700-2000 maxim calorii pe zi.

Nu poti sa mananci si 3000 si 1700 intr-o zi.

Simti modificari la amandoua ca HABAR NU AI ce inseamna modificari.

Spre exemplu, legat de muschi, cu cate numere ti-ai marit tricourile purtate?

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

2 marimi laughing
mah am 13 ani.
nici macar n-am de unde sa imi bag muschii care are unul de 21
de exemplu

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianS):

La 13 ani fa si tu inot si alergat.

| ChristianS a răspuns (pentru Cosmin86):

Alergat fac

10 răspunsuri:
| ChristianS a răspuns:

Scuze voiam sa zic mai gros adica bicepsul si tricepsul sa fie mai gros si umarul sa fie mai mare