| erabianleonard a întrebat:

Fac bicicleta de mult timp fac 6 ore pe zi de azi am inceput iar. am avut stricata bicicleta. se vad diferente mari daca fac 6 ore cu bicla intr-o luna? se pot forma si 6 patratele!? multumesc TPU funda!

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca scazu grasimea sub 10 % se vad patratelele, deci bicicleta ajuta, combinata cu o alimentatie corespunzatoare.

| erabianleonard explică (pentru Cosmin86):

Da-mi niste exercitii sa scap putin de grasimea de pe abdomen si sa am 6 patratele in afara sa ridic picioarele sus ca nu potcrying da-mi altele. te roog happy

| Oana92 a răspuns:

Patratele nu o sa faci, dar sigur o sa slabesti. Totusi, 6 ore pe zi nu crezi ca e exagerat?

| Hash001 a răspuns:

Abdomenul nu se face cu bicicleta ci cu "abdomene" ca de aia se numesc asa sau cu tractiuni la bara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hash001):

Cu abdomene lucrezi partea de sus a abdomenului, in niciun caz tot abdomenul, mai sunt si alte exercitii ( si NU tractiuni la bara ).

CU tractiuni la bara lucrezi parele dorsal si putin biceps+antebrat, ce treaba are abdomenul?

Iar daca vrei sa-l faci vizibil, cu exercitiile CARDIO ( unde intra si bicicleta) se face.

Apuca-te de sah

| stresat a răspuns:

Nu sunt sigur daca se vor vedea cele 6 patratele dar pot sa iti zic ca vei slabi cateva kg. Chestia e sa slabesti sa nu mai ai grasime pe abdomen si sa te apuci sa faci si exercitii pentru abdominali sa se vada mai bine.

| cristidan1 a răspuns:

Bicicleta nu are nici o legatura cu abdomenul dar facand cam 300-400 de abdomene pe zi nu neaparat toate odata vei reusibig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristidan1):

Nici tu n-ai nicio treaba, sute de abdomene pe zi = antrenament de copil mic, mai documenteaza-te

| eu_3200 a răspuns:

Daca faci 6 ore pe zi timp de o luna nu se fac patratele se fac muschi de la picioare (gambe) daca vrei patratele fa abdomene (funda please)

| Cosmin86 a răspuns (pentru eu_3200):

De cand se fac patratelele cu abdomene? Si de cand se fac gambe cu bicicleta, care este un exercitiu cardio?

Du-te mah cu funda ta, daca habar nu ai despre ce vorbesti, abereaza in alta parte