| Sn0wY a întrebat:

Iarna trecuta, timp de vreo 2 luni, in fiecare zi/seara, faceam cate 30-50 de flotari, in serii de cate 10. Asa au inceput sa mi se formeze patratelele. Acum, dupa ce nu am mai facut nimic, au ramas foarte frumos pe abdomenul meu. Dar faza este ca, faceam flotari, nu abdomene. Prin flotari am facut si muschi si abdomen.
Acum, as dori sa stiu, daca continui cu abdomene in loc de flotari, se vor contura mai bine si mai frumos, nu?

Funda pentru raspuns + explicatie sau pentru alte exercitii mai bune. Am uitat sa specific ca fac abdomene normale si cate 30-50 pe zi acum, dar vreau sa le maresc numarul cu cate 20 pe zi, cat mai pot.

Multumesc! Astetp un raspuns bun care sa merite sa fie premiat cu Fundawinking.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai facut muschi pe abdomen, ai ars calorii la flotari si s-a vazut mai bine abdomenul, atat.

Pentru patratele nu trebuie sa maresti muschii, trebuie sa arzi calorii cat sa ai indicele de grasime sub 10 %.

De aceea exercitiile cardio sunt cele mai eficiente, stiu oameni care nu au mai lucrat abdomenul de cel putin 6 ani de zile si au patratele perfect vizibile din cauza ca alearga foarte mult.

| stresat a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect, nu e nevoie sa antrenezi abdomenul ca sa ti se vada patratelele, trebuie doar sa ai un indice de grasime corporala mai mic.

| Kaennox a răspuns:

Da...eu fac abdomene si nu foarte des si am 14...si deja s-au facut(nu sunt nici foarte dezvoltat, dar merge!)

Răspuns utilizator avertizat