| SporeBox a întrebat:

Imi puteti spune niste exercitii in care sa imi antrenez mai mult spatele si pieptul si mai putin bratele? In ultima vreme am lucrat mai mult brate si incep sa arat ca un schilod pe steroizi.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La tractiuni: priza tip pronatie, larga
La impins la piept: tot asa, priza larga pe haltera

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Sa lase muschii, ca nu sunt de el.

La fel ca aia cu "buget redus", care abia isi permita sa manance de 800 de lei pe luna: nici pentru aia muschii nu sunt de ei. Oamenii fara bani o sa ramana mereu niste schilozi firavi, ceea ce si merita intr-un fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Nu fugea nimeni de Arnold laughing

Da, un corp lean, dar un corp lean la 80-90kg, cam asa ar fi ideal.

Răspuns utilizator avertizat
| George3412 a răspuns:

Bro, exercitiile pentru spate si piept implica bratele. Nu o sa poți trage de fiare cu sfarcurile. În general, exercițiile în care împingi sunt pentru piept si triceps (florărie de exemplu) iar în care tragi, sunt pentru spate si biceps (tracțiunile)