| Den1470 a întrebat:

Salut TPU,is zvonuri ca daca faci sala de forta ramai ipotent, ii adevarat?

Răspuns Câştigător
| FiddleStick a răspuns:

Nu e adevarat! Daca o sa faci sala ai parte numai de avantaje, e total eronat cine a spus o asemenea aberatie.Culturismul este foarte sanatos si poate fi considerat si un "mod de viata''.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Efectul steroizilor. faptul ca bagi in tine testosteron pe care nu il produce corpul da senzatia creierului ca nu mai are nevoie sa produca acest hormon, astfel dupa un ciclu, cand testosteronul din steroizi paraseste corpul, creierul nu isi mai produce propriul sau testosteron si rezulta micsorarea testicolelor, dar nu impotenta

| Alecsx25 a răspuns:

Salut, in primul rand nu este corect "ipotent" ci impotent si nu, nu o sa ramai impotent.

| xRelax14 a răspuns:

Salut bunule internaut, incearca si o sa vezi, am facut 3 luni sala de fora, m-am lasat ca fumam, si in timpu salii, dar am reusit sa ma las de fumat. M-am mai apucat o luna si dupa mi-am rupt mana...tragic si stanjenitor, de luni ma apuc iar, si o s-o tin big grin. Prietene gandeste logic putin, tu ridici greutati si impingi, iti pui corpu in miscare si sangele, ai putea pati ceva doar daca ridici prea mult, o hernie. Si iti voi da un sfat de la oricare antrenor de sala, NU FOLOSI PROTEINE SAU STEROIZI! Asta va produce impotenta. Succes in continuare!

| Den1470 explică (pentru xRelax14):

Multumesc mult pentru ajutor!

| JohnnyBi a răspuns (pentru xRelax14):

Nu folosi proteine. ADICA NU MANCA. ma tu ai gandit cand ai scris porcaria aia? carnea are proteine, lactatele la fel, ouale, fasolea, soia, mazare, paine, spanac, TOATE AU PROTEINE. fa diferenta intre suplimente nutritionale si steroizi.

| xRelax14 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Prietene, tu ai inteles ce-ai vrut, proteine ca sens de pastile. Corpu uman produce 1% proteine din mancare, acele pastile produc 50 pana la 70 %, gandeste-te doar ce reactii au loc in organism. Daca stii nu vorbi! Multumesc

| JohnnyBi a răspuns (pentru xRelax14):

Tu la capitolul nutritie ai deraiat ca un tren. nu ma cert cu "nutritionistii sportivi" ca tine ca imi obosesc degetele degeaba. fii pe langa in continuare, dar ai bunul simt sa fii pentru tine, nu si pentru altii

| Ionut_Dragan_1992 a răspuns:

De ce? ti-e frica? laughing))