| MarcuPopescu a întrebat:

m-am documentat și am văzut ca fără alimentație nu faci nimic. Fac sala de o saptamana și vreau sa aflu cât mai multe, ce trebuie sa mananc și ce nu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai sa iti spun ceva, in viata asta rabdarea este baza si cunoasterea, este foarte bine ca vrei sa cunosti, dar trebuie sa ai rabdare, ce am aflat eu?

conteaza somnul - 8, 9 ore de somn pe noapte
conteaza genetica = exista o gena care regluleaza masa ta musculara
proteinele = astea refac celule afectate de culturism
sa bei 2 l de apa
conteaza si carbo astia dau energie, 5 fructe pe zi,legume
grasimi conteaza foarte mult pentru ca creste testosteronul
genoflextiuni cu greutate creste nivelul testosteronulului

eu consum astfel

proteine =snitele de porc,peste,pui, curcan,oua fierte,iaurt bogat in proteine =iaurt gresesc
carbo = banane,mandarine, capsuni,cartofi = o adevarata minune a naturi
grasimi = nuci,avocado,seminte

exclus fast food, patiserie, dulciuri, bauturi dulci, mereu se bea apa, fara batoane cu asa zis proteine = zahar

in fiecare zi o anumite parte, eu am bagat https://www.youtube.com/watch?v=tGqh36yB1Mc acasa

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca vrei programul da-mi mesajul

| cristiww a răspuns:

Se pare ca trebuie sa te documentezi mai bine nu doar superficial!
Stii cat timp iti ia? 2-3ore maxim pentru inceput!
Nu prea sta nimeni sa iti faca meniu alimentar si sa iti dea sfaturi generale.

| StruțulSuprem a răspuns:

Trebuie sa mananci fripturi, ciorbe fast food etc.
Îti recomand sieta ou de găină. O dietă premium, ce constă în înghițirea unui ou întreg, necopt cu tot cu coajă, câte 3 pe zi. ( dimineață, pranz, seara)