| anonim_4396 a întrebat:

M-am hotarat sa fac sport acasa pentru ca n-am bani de sala as dori sa imi spuneti si mie ce exercitii trebuie sa fac doar pentru abdomen si mai vreau sa imi spuneti si niste exercitii pentru forta ca n-am forta in brate dau fund

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru forta ai nevoie de o alimentatie care costa de vreo 5 ori mai mult decat mersul la sala.

nu faci forta cu niste exercitii acasa, astea sunt aberatii de copii mici

| mimiwewem a răspuns:

Abdomene. Și exerciții pentru forță e să ridici greutăți.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mimiwewem):

"exercitii e"? Si un exercitiu de limba romana cand faci?

p.s. : abdomene = cele mai proaste si mai ineficiente exercitii... nu ma mir ca le recomanzi

| mimiwewem a răspuns (pentru Cosmin86):

Iartă-mă că exist.
Fac acum cu tine. Mulțumesc.

| florynmondialul a răspuns:

Tractiuni cu priza ingusta
flotari la paralele
flotari normale si diamant
5 mese pe zi!

| Dannyofficial a răspuns:

Flotari te ajuta foarte mult la forta, daca stii sa le faci.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dannyofficial):

Nu..sunt prea simple.

Si corpul nu are doar piept, flotari cu greutate iti dezvolta pieptul. Celelalte grupe ( umeri, biceps, spate, picioare, etc. ) trebuiesc dezvoltate si ele.