| ion2015 a întrebat:

Am 18 ani si vreau sa imi dezvolt masa musculara, in orasul meu nu am sala si as dori sa imi spuneti ce sa iau ca sa fac acasa, in afara de gantere, si recomandati-mi ceva exercitii pentru spate, abdomen, umeri maini

2 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Ai putea sa faci flotari, genoflexiuni.sunt cele mai sanatoase.banuiesc ca pe acolo pe la tine exista in afara casei bara de sters covoare. ei te duci la ea si faci tractiuni.
Daca parintii au nevoie sa faca cumparaturi grele. ofera-te tu sa le cari. dar ai grija ca greutatea sa fie apropiata in ambele parti.sau vei ajunge nasol.si in felul asta castigi si niste bani de buzunar.si faci si exerciti.
Exercitii gasesti pe youtube de exemplu
http://www.youtube.com/watch?v=tVog4y4Ziww&feature=related
mult succes

| Lionheart77 a răspuns:

Daca poti faci comanda pe net la bari greutati etc, daca nu gasesti u bara peacolo goala in mijlok iei un lant niste lacate si prinzi la capete bidoane de apa saci cu nisip pietre ce ai tu peacolo, flotari simple flotari cu piciorele pe pat tractiuni la bara pentru spate ridicari pe fata ridicari pe spate la biceps curior in loc exterior si mainile mai apropiate tot la fel flotari cu degetele spre tine si podu palmei in sus numai bine