| anonim_4396 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema mare. Sunt in clasa a 5a si am 12ani am 31-32 kg. La ora de sport avem aruncari cu mingea de oina. Orice as face mereu arunc 5m! crying(((( Nu stiu ce sa ma fac! Greutatea mea este normala si mama mea era slabuta cand era mica. Imi puteti recomanda exercitii pentru muschii mainilor va rog, dau funda.

2 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Pai pentru marirea masei musculare poti merge la sala pentru rezultate cat mai rapide sau daca nu dispui de o sala in localitatea ta sau nu iti permiti financiar atunci poti face diverse exercitii acasa ( gasesti o gama larga de exercitii pe net daca dai un simplu search pe google ). Sau daca vrei sa exersezii doar aruncatul mingii acasa poti lua/achizitiona o minge mai grea ( de 1-2kg) si sa o arunci pe afara, si vei vedea cum in ceva timp vei observa schimbari.

| CristianXP25 a răspuns:

Daca chiar vrei exercitii ..pentru intarirea muchiilor. :
Flotari zilnice. gasesti pe net sfaturi. in reprize ..sau un anumit numar.(eu fac pana obosesc ) laughing
Daca ai avea o greutate ..fie cumparata fie ..confectionata(sudata,cu capete din fier.) ar fi foarte buna ..sa incepi de la 12-13 ani sa faci cu ea.