| Comandocip a întrebat:

Salut TPU
Ma intrebam daca stie cineva vreun mod pentru intarirea oaselor pumnului...sau pentru marirea put si simpla a mainii... sper ca ati putut intelege la ce ma refer.
Dau funda!^_^

6 răspunsuri:
| casablanca40 a răspuns:

Recomand flotari in pumni, lovituri la sac.

| Ioscaa1 a răspuns:

Pentru intarirea oaselor.cumparati un sac de box si dai in el o ora pe zi fara sa te opresti.bafta.sau daca nu dai in ce apuci cu pumnii alta solutie nu stiu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Daca dai cu pumnii in ceva NU se intaresc.

oasele se intaresc prin izometrie ( o presiune constanta care apasa asupra lor, fara miscare ), gen stai in pumni.

| Comandocip explică (pentru Cosmin86):

U vb in cunostinta de cauza? daca da..imi poti recomanda niste exercitii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Comandocip):

Flotari in pumni ( eventual cu greutate aditionala, gen un rucsac cu discuri de fier in spate )

Si mai poti face sala ( intareste oasele si tendoanele ).

Evident, suplimentele pentru articulatii ( gen Animal Flex de la Universal Nutrition ) ajuta foarte mult.

| IustinDiac a răspuns:

Darvin a zis ca organul exersat se dezvolta. Pana azi nu a putut fi contrazis.