| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc David, am 14 ani si vin cu o intrebare.
As dori sa iau proteine de la myprotein.
https://www.myprotein.ro/your-goals/diet-and-weight-loss .list
As vrea sa tin dieta de aici pentru a slabi. De cateva luni fac sala, sunt rezultate, dar nu foarte bune(fitness, nu sala sala) as vrea mai mult, eu sunt o persoana plinuta. Acolo scrie doza recomandata, eu nu voi lua cat scrie, voi lua mai putin, logic.
Ce parere aveti? Chiar imi doresc acest lucru, voi manca sanatos, si voi face si sala, dar rezultate asa nu sunt.

1 răspuns:
| Kerre a răspuns:

Salut, nu te gandi ca daca iei suplimente vei creste mult mai rapid in masa musculara. Suplimentele nu sunt atat de importante, ele avand 5-10% din rezultate. Toate rezultatele vin de la Alimentatie, Somn, Antrenament inteligent. Tine minte si de factorul cel mai important cand te apuci de acest Stil de viata ''Rabdarea'', trebuie sa ai rabdare ca rezultatele sa apara tu fiind la o varsta frageda. Tine minte de acesti pasi mici care te vor duce la realizari mari! Bafta.