| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc David, am 14 ani si vin cu o intrebare.

As dori sa iau proteine de la myprotein.

https://www.myprotein.ro/your-goals/diet-and-weight-loss .list

As vrea sa tin dieta de aici pentru a slabi. De cateva luni fac sala, sunt rezultate, dar nu foarte bune(fitness, nu sala sala) as vrea mai mult, eu sunt o persoana plinuta. Acolo scrie doza recomandata, eu nu voi lua cat scrie, voi lua mai putin, logic.

Ce parere aveti? Chiar imi doresc acest lucru, voi manca sanatos, si voi face si sala, dar rezultate asa nu sunt.

4 răspunsuri:
| Juper a răspuns:

Nu de la 14 ani in primul rand poti sa iti instalezi pe telefon 30 days abdomen eu am un abdomen frumos in 2 luni

| Cosmin86 a răspuns (pentru Juper):

Si cate kg ai? Daca ai abdomen frumos si abia ai 65 kg esti un slabanog cu muschi...

Sa ai patratele la 90 kg, atunci inseamna ca ai muschi.

| Juper a răspuns (pentru Cosmin86):

70 si nu ai ca in filme da se observa nu ajungi cu super muschi intr o luna timp de 6 luni 1 an

| Cosmin86 a răspuns (pentru Juper):

In primul rand cand faci patratele pierzi din muschi, la fel ca atunci cand pui muschi nu se vad patratelele.

De aceea perioada de masa musculara e inainte de perioada de definire.

Iar la abdomen exercitiile nu conteaza asa mult, alimentatia e cea mai importanta.