| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Horia am 11 ani si as vrea sa pun niste muschi pe mine. Stati linistiti nu-mi spuneti de scoala invat foarte bine numai 10 am. Am acasa 2 gantere 1 are 2.5 si cealalta tot la fel mi se par destul de grele am ridicat de 4kg si nu erau asa de grele... da in fine. Ce exercitii as putea sa fac cu ele? Sau ma fortez de la varsta asta? Ofer funda pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Irenexd a răspuns:

Buna! Eu iti zic sa nu incepi de la o varsta asa de frageda sa ridici greutati, ai destul timp sa faci chestia asta! Si cu scoala chiar daca ai numai 10 asta inseamna ca nu poti lua un 4 sau un7? asa ca mai gandeste-te la sanatatea ta!
Pa, pa

| Merishoor a răspuns:

Sall
nu are cum alea de 2.5Kg sa fie mai grele decat acelea de 4Kg dar mrg
Deci poti sa te fortezi de la varsta asta dar nu asa de mult trebuie sa iei si pauza
Exercitiile le poti lua dupa site-ul acesta http://www.getfit.ro/antrenament/exercitii-culturism
si unele din acelea le poti face si u cu gantera sau fara
Funda Sal

| SϋffℓεΤĐεCσρίℓ a răspuns:

Ce iti trebuie tie muschi la varsta ta?laughing)...

| VladuTsz a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa incepi de acum cu formarea muschilor.Lasa.i pe ei sa creasca, sa se dezvolte de la ei nu.i grabi pentru ca esti inca mic.Cel mai bine este sa te apuci de sala la varsta de 15-16 ani