| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

Mi-am cumpărat un ciclocomputer, l-am montat pe bicicletă, dar când merg nu îmi înregistrează nimic. Și la trecutul ciclocomputer la fel mi-a făcut la inceput, iar după vreo 2-3 zile a început să meargă. Ce as putea sa fac? Sa fac niste km și să văd dacă pornește afișarea km/h? :/

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie la distanta dintre magnet si senzor! Trebuie sa fie nu mai mult de 3-4 mm iar ele sa fie la aceeasi inaltime.

| Florin_Mihai_1996_nqE9 explică (pentru Salontanul):

Este pus la 3-4 MM dar tot nu înregistrează....este setat tot etc. Dar nu înregistrează viteza?

| Cksihja a răspuns:

Îți arată măcar viteza, e posibil ca senzorul sau magnetul să nu fie prins bine. Sau e posibil ca cablul să fie rupt.