| sica2 a întrebat:

sunt baiat am 18 ani si o inaltime de 1.83m si 66 kg si as vrea sa ma pot dezvolta mai mult punan-d niste muschi si ceva kilograme si inaltime.Am vreo sansa? Practic kick box de 1 luna si vreau ceva proteine de calitate superioara fara steroizi si prostii, adica ceva sa ma ajute sa iau in kilograme si sa ma faca mai solid si in legatura cu inaltimea m-ai am sanse sa cresc ceva?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu kickboxing nu pui muschi, e antrenament tip cardio.

Trebuie sa bagi si fiare in paralele.

Si trebuie sa ai cam 60 % carbohidrati, 30 % proteine, 10 % grasimi in alimentatie ( deci carbohidrati DUBLU fata de proteine ).

| RareşTPUro a răspuns:

Barbatul in mod normal creste pana la 22 de ani. Da ar trebui sa mai cresti dar trebuie sa ai ore de odihna buna, adica la ora 22:00/23:00 maxim sa dormi si sa te trezesti pana pe la 6-7 dimineata, si o alimentatie cat mai corecta!