| stangaionut a întrebat:

sunt incepator la sala, am vazut aparatele si as vrea sa va cer un program pe 2 zile cu fiecare exercitiu in parte si aparatul respectiv..ma voi intinde mai tarziu la 3 zile si pe urma la 4, dar pentru. inceput vreau pentru. 2 zile:piept,spate,biceps,triceps, abdomen, picioare si umeri happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la pept trebuie sa faci impins la pept cu bara si cu ganterele pe cele 3 planuri(inclinat, orizontal, declinat) pentru inceput. La spate baga tractiuni cu priza larga la helcometru si un ramatul la un aparat ceva. La biceps baga flexii cu ganterele si cu bara Z si eventual niste tractiuni pentru. biceps-chin-up-uri. La triceps baga flotari la parelele-asta e baza. La abdomen-cauta si tu pe net. La picioare baza-s genoflexiunile cu haltera la care poti sa mai faci presa, extensii si alea pentru. gamba. La umeri baga ridicari laterale pentru. inceput. Sper sa apreciezi ca am stat si ti-am scris asa mult si sa-mi dai FUNDA!

| Cretu_Catalin_1982 a răspuns:

Cauta un instructor de fitness el are programul personalizat pentru ce doresti tu... bafta