| stangaionut a întrebat:

Sunt incepator la sala si as vrea sa va cer un program de alimentatie,ce trebuie sa mananc in fiecare zi,in ce cantitati etc. si ce nu am voie sa mananc, multumesc

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Atunci trebuie sa mananci multe proteine + carbohidrati, trebuie sa mananci 2 g proteine pe kilogram corp. Trebuie sa mananci cat o familie intreaga, 5-6 mese pe zi.
Proteine - Carne/Lapte/Oua/Branza etc.
Carbohidrati - Cartofi/Orez/Paste/Paine integrala/Ovaz etc...
Mai citeste si pe www.culturism.ro.

6 răspunsuri:
| Vladut650 a răspuns:

Depinde ce obiective ai. Cresterea in masa musculara slabire/definire etc? Mai citeste si pe www.culturism.ro. Deci ce obiective ai?

| stangaionut explică (pentru Vladut650):

Crestere in masa musculara

| Vladut650 a răspuns (pentru stangaionut):

Atunci trebuie sa mananci multe proteine + carbohidrati, trebuie sa mananci 2 g proteine pe kilogram corp. Trebuie sa mananci cat o familie intreaga, 5-6 mese pe zi.
Proteine - Carne/Lapte/Oua/Branza etc.
Carbohidrati - Cartofi/Orez/Paste/Paine integrala/Ovaz etc...
Mai citeste si pe www.culturism.ro.

| aurelian098 a răspuns:

Fara steroizi nu poti face nimic

| Vladut650 a răspuns (pentru aurelian098):

Cine ti-a spus? Steroizii sunt recomandati doar persoanelor care practica culturism. Copil mic si pampalau, de ce dai sfaturi daca nu stii despre ce e vorba?

| FlorinMurariu a răspuns:

Iti pot face un plan alimentar dar trebuie sa-l respecti

| Vladut650 a răspuns (pentru FlorinMurariu):

Vreau sa vad si eu planul alimentar facut de tine. Planul alimentar il face singur, eu i-am zis mai sus ce trebuie sa manance si plan alimentar isi face singur, nu cred ca e nevoie sa iti faca altcineva plan alimentar happy