| BikeRo a întrebat:

Sunt pasionat de tir sportiv si tot ce tie de arme cu aer comprimat (airsoft). is nou in aceasta pasiune si dupa cateva cautarii am ajuns la concluzia ca vreau si eu o armalaughing.

Modelul l.am gasit. este un JG m4a1 carbine insa nu stiu de unde sa o cumpar. pe site-uri romanesti nu prea am gasit. daca ma puteti ajuta dati-mi un site de unde o pot cumpara si daca puteti sa o gasiti la o suma acceptabila in jur de 600 de lei!

Totusi mai am o intrebarelaughing. de ce se folosesc baterii la aceste arme?

Răspuns Câştigător
| EchipamentMilitar a răspuns:

Puteti incerca la noi http://www.echipamentmilitar.ro

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu, dar in clipa asta as vrea si eu o armă. Poate pentru mine, nu pentru altcineva.

| GDY a răspuns:

Incearca pe eBay sau pe okazii.ro...
Se folosesc baterii? nu stiu, unde merg eu armele sunt pe gaz...

| EchipamentMilitar a răspuns (pentru GDY):

Sunt arme airsoft pe gaz (greengaz sau co2) electrice si pe arc(cu ramare la fiecare tragere.

| EchipamentMilitar a răspuns (pentru GDY):

De obicei Pustile airsoft sunt pe sistem electric cu acumulatori, au un gearbox cu motor electric care propulseaza bila.

| BikeRo explică (pentru EchipamentMilitar):

Aha. multumesc. si un fara acel acumulator functioneaza? si cat tine?

| EchipamentMilitar a răspuns (pentru BikeRo):

Bineinteles ca nu functioneaza fara acumulator. Nu va pot raspunde exact sunt prea multi factori care intervin. Undeva la 2-3 ore de joc airsoft normal.