| morfina13 a întrebat:

Taurina. As vrea sa stiu daca taurina este eficienta ca si energizant. Chiar iti da energie sau doar te "trezeste"? Sunt schimbari vizibile in ceea ce priveste efortul fizic sustinut cu dozaj de taurina sau nu e buna de nimic? Astept pareri big grin

Răspuns Câştigător
| cristif a răspuns:

Oxid nitric pentru energie! Te tine "in priza" 4-5 ore.

8 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Nu este deloc sanatoasa,nu-ti da energie, ci doar face ca pulsul sa o ia razna.
Eu ca sportiv, iti recomand un suc natural, preparat acasa din fructe.
Nu bea energizante!, hidrateaza-te cu apa.

| morfina13 explică (pentru Mikhtarian):

Nu ma refeream la energizant = bautura, ma refeream la pastile, dar cu efect energizant. Ma refer la medicamentatie...

| morfina13 explică (pentru Mikhtarian):

Nu ma refeream la energizant=bautura, ma refeream la pastile, dar cu efect energizant. Ma refer la medicamentatie.

| Mikhtarian a răspuns (pentru morfina13):

Nu folosi nimic pe baza de bautura / pastile.
Caci ele nu te vor ajuta decat pe moment, daca chiar vrei sa reusesti
iti trebuie daruinta, antrenamente si placere.

| Senzaționalul a răspuns:

Nu sunt bune pastilele cu taurina.
De ce? Sporesc riscul unui accident cardio-vascular.

| Thejoiner_Yo_1998 a răspuns:

Taurina din energizante e artificiala si nu e sanatoasa
pentru unii oameni functioneaza aceasta trezire dar intr-un mod *yoyo* ca sa spun asa te trezeste si dupa te adoarme

| morfina13 explică (pentru Thejoiner_Yo_1998):

Nu ma refeream la energizant = bautura, ma refeream la pastile, dar cu efect energizant. Ma refer la medicamentatie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Thejoiner_Yo_1998):

Serios? Nu stiam ca exista taurina artificiala. Esti doar un copil mic, nu?