| sPriT3SiCoL4 a întrebat:

Vara asta vreau sa ma duc la sala, pentru a slabi 10kg.
Va rog zice-ti-mi ce trebuie sa fac pe acolo pentru a slabi in 3 luni 10kg max si o dieta, multumesc!
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| RobertAlexandru65 a răspuns:

Dimineata trebuie sa mananci bine. Nu teinfometa fiindca poti face gastrita. Mananca des salate si fa miscare in fiecare zi in afara de sala. Conteaza mult varsta care o ai si inaltimea. Nu consuma sucuri, bea mai bine apa care e sanatoasa. Nu manca seara mult. Seara se mananca ceva usor. Ai grija ce combinatii faci la mancaruri, de exemplu nu manca niciodata cartofi cu carne fiindca ingrasa. Alege ce vrei sa mananci sanatos si ce-ti place. Evita cartofii prajiti, carnea grasa etc. Nu te lasa influentat daca ti se spune ca mananci prea mult atunci cand manaci putin. Conteaza foarte mult imaginea de sine si nu fa prostii de genul nu mananc de la ora x la ora x. Painea se spune ca nu mai e cum era odata. Painea facuta in casa e cea mai recomandata fiindca cea din comert nu te satura si mai ingrasa. Nu lua medicamente daca esti in crestere, organismul cere mancare. Nu exagera cu nimic, mananca fructe multe fiindca au vitamine. Sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta numai ca eu trebuie sa slabesc 20 de kg. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertAlexandru65):

Fructe multe = mult zahar, fructele trebuiesc consumate in prima parte a zilei, exclus seara, sa n-ai supriza sa te ingrasi de la fructe

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la sala daca vrei sa slabesti. Exista parcuri, iesi la alergat, mergi cu bicicleta.

Antrenamentul cu greutati nu te ajuta la slabit. Tie iti trebuie alergare bicicleta cu alte cuvinte cardio.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Evită grăsimile, prăjelile, băuturile acidulate şi dulciurile.
Dimineaţa trebuie să mănânci consistent, iar seara ceva uşor ca de exemplu un iaurt, fructe, o salată.
Nu te înfometa.
Fiind vara, vei avea mult timp liber aşa că mergi în fiecare seară fie la alergat, fie cu bicicleta.
Succes!