| Alexandra_Alle_2000 a întrebat:

Vreau sa slabesc 10kg in 10zile credeti ca pot? Si ce dieta ar trebui sa tin ca sa pot slabi?

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu ai cum sa reusesti. daca vreti sa slabesti trebuie sa ai rabdare ca sa ai rezultate bune si sa iti menti greutatea.Du-te la sala vb cu un instrctor si fa tot ce zice el

| RAY a răspuns:

Se poate, apoi vei pune dublu in cateva zile 2, 3, eu isi recomand dieta asta
http://adio-grasime.ucoz.ro/......15-08-21-1
pierzi intre 2-4 kg in 3 zile apoi 1 kg pe saptamana

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, NU este sănătos să slăbeşti "10 kg in 10zile" :(

Pentru a slăbi SĂNĂTOS 1 kg este NECESARĂ o perioadă de MINIM 1 săptămână!

Intră la linkul următor şi folosim exemplul de acolo - http://www.dietetik.ro/......calculator acolo jos ai o tastă "Următorul pas" - dai click pe ea, te redirecţionează la un formular :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Acolo completezi greutatea la care vrei să ajungi ( spre exemplu 51 de kg, pornind de la cele 58 iniţiale ) şi apoi selectezi 1 săptămână, dai click pe tasta "Actualizează" şi îţi apare ATENŢIONAREA :
"Alegeţi o perioadă mai mare de 7 săptămâni!"

Deci, NU vă mai luaţi după diverse site-uri & metode "miraculoase" de a slăbi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. rolling on the floor
2. Ai innebunit?

In primul rand nu este sanatos sa slabesti un numar atat de mare de kg intr'un timp atat de scurt. Sanatos ar fi sa slabesti intre 1, 5-2 kg pe saptamana deci ar veni cam 10 kg in 5 saptamani (2/saptamana).

Dieta :

Trebuie sa ai un regim echilibrat in care sa existe 3 mese principale (mic-dejun, pranz, cina) plus doua gustari intre mese (alune sau nuci)

De evitat :

Produsele de patiserie, paine, prajeli, sucuri din comert, dulciuri, E-urile, stresul

Sfaturi :

Nu manca dupa ora 6 PM
Bea 2 l apa pe zi
Dormi sufiecient(inainte cu 2 ore de miezul noptii adica pe la 10:00 PM si sa dormi cam 8 ore sau poate si mai mult)
Inlocuieste uleiul de floarea soarelul cu cel de masline extra-virgin
Ai putea inlocui zaharul rafinat(cel normal) cu cel de stevie, este de 1000x mai dulce si sanatos
Practica sport 1 ora pe zi, ai putea si mai mult dar totusi sa existe acea 1 ora in fiecare zi (ai putea sa faci jogging )
Consuma mancare gatita
Pestele sa nu lipseasca din regimul tau
Poti cumpara ceai verde antiadipos(vezi sa nu aiba gluten) si nu il indulci plus bea decat de 2 ori pe zi dimineata si la pranz (provoaca insomnii daca il consumi seara)
Ai putea sa bei in fiecare dimineata inainte de masa cu 15-30 min un pahar cu apa in care sa storci 1/2 lamaie.
Sucul de grefe este foarte bun pentru slabit, este sanatos si bun.
Daca vrei sa iti potolesti pofta de dulce ai putea cumpara o ciocolata neagra cu peste 80 % cacao si sa mananci in fiecare zi cate putin.
Mananca totul cu moderatie.
Echilibreaza-ti mesele.
Nu manca sarat
Nu manca dimineata si seara carne
Nu abuza de carnea de porc (ar fi indicat sa o consumi foarte rar)
Poti sa iti faci sucuri din fructe fara sa adaugi zahar pentru ca nu au nevoie.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu manance dupa ora 6? Ce-s cu atatea aberatii? Nu are importanta ora la care mananci, conteaza cate calorii mananci...

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Bun, nu conteaza ora la care mananci(este o aberație ), dai tu sfaturi mai bune. happy

| Khalesionfleek a răspuns (pentru aXy99):

Pentru sanatatea ta, este important si la ce ora mananci si asa cum ai spus si tu, cate calorii. Nu este bine sa soliciti stomacul, si implicit sistemul digestiv, mai mult decat trebuie. Se stie ca odata cu venirea serii, activitatile care tin de munca fizica inceteaza, deci caloriile nu se mai ard, ci se depun.

| aXy99 a răspuns (pentru Khalesionfleek):

Ai si tu dreptate in felul tau, dar depinde de stilul de viata al fiecaruia...eu mai mult seara/naoptea depun eforthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu ajuta apa, iti spun eu. Din pacate nu este posibil pe cale naturala sa slabesti in 10 zile 10 kilograme. Nu trebuie sa tii nici o dieta, pur si simplu nu mananci gras, mult, prostii, si lucruri nesanatoase. Mananca fructe in prima jumatate a zilei nu in a doua. Legume toata ziua. Mese usoare si sanatoase. Fa sport! Iti pot propune un canal youtube facut de o americanca si multe persoane o urmaresc si fac sport si ajung sa slabeasca considerabil. Se numeste BeFit pe ea o cheama Jillian Michaels si cauta level 1 si tot asa. E foarte bun programul. Dupa sport sa nu mananci chiar imediat dar putin mai tarziu sa mananci proteine, pentru a inlocui grasime cu muschi. Succes sper ca te-am ajutat si nu iluita: ai rabdare si nu asculta pe toti cu dietele si pastilele si ceaiurile lor! Sper ca iti vei atinge telulwinking

| Scarbo a răspuns:

Dieta o iei de pe net direct de la nutritionisti, dar daca vrei sa slabesti foarte repede bea in jur de 1-2 l de apa distilata (slabire garantat), si ai putea face in fiecare zi o baie foarte fierbinte, unde ar trebui sa stai in cada in jur de 3 ore, dar sa o pastrezi fierbinte.