| TimonSiPumba a întrebat:

Vreau sa incep un program pentru un abdomen binde definit, sa fac patratele happy. Problema este ca am un mic strat de grasime si vreau sa scap de el. Eu o sa incep sa fac abdomene in fiecare zi si o sa ies sa alerg si sa sar coarda. Cu alimentatia nu stiu ce sa fac pentru ca in perioada asta mananc mai mult prajeli. As dori daca puteti sa imi spuneti ce sa mananc in fiecare zi si puteti sa ma ajutati si cu un program care ajuta la definirea patratelelor happy. !

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu inteleg obsesia asta cu "in fiecare zi".

Muschii se antreaza 1 data pe saptamana.

Daca marti faci abdomen, pana martea viitoare NU te mai atingi de abdomen.

mai des = MAI PROST

Mai documentati-va si voi, inainte sa aveti obsesii tampite de genul.

| Infoxpert a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu te ineleg o data pe saptamana e o nimica toata, pana si adrenalina nu mai poate rezista
si cand te antrenezi e o placera ca poti sa iti simti corpul cum depune efort si scade efortul de adrenalina
nici in exces nu este bine dar eu as recomanda de 3-4 maxim 5 ori, ca si corpul are nevoie de pauza
Ehh na parerea mea, asa fac eu si am succese

| Infoxpert a răspuns (pentru Infoxpert):

Scuze voiam sa zic nivelul de adrenalina

| Cosmin86 a răspuns (pentru Infoxpert):

E vorba de 1 muschi. Care participa la antrenamentul altor muschi.

Abdomenul participa si la tractiuni, la flotari la paralele, chiar si la genuflexiuni cu haltera pe umeri.

Si in general muschii participa si la antrenamentul altor muschi, de-aia e bine 1 data pe saptamana.

"dar eu as recomanda de 3-4 maxim 5 ori", asta pentru ca esti un copil firav, care doreste sa ramana firav.

Muschii nu se fac cum "recomanzi" tu. Mai ai mult de citit despre sportul asta.

| Infoxpert a răspuns (pentru Cosmin86):

In primul rand pe cine faci tu copil firav! stai linistit ca musculatura mea de la brate si picior, nu mai vazut si ma faci firav.Interesant!
Am auzit si eu ce zic oamenii de stiinta, stai linistit, am citit si eu multe despre "sportul acesta"
Dar sunt si oameni care sau antrenat zilnic si au rezultate foarte bune.
Si cunosc si persoane care sau antrenat ok nu zilnic dar 3-4 ori pe zi si au corpul dorit.
Deci daca luam in considerare rezultate adevarate si ce zic oamenii de stiinta, eu aleg rezultate adevarate.
Si tu de unde stii care este antrenamentul meu pentru cei lalti muschi "Abdomenul participa si la tractiuni, la flotari la paralele, chiar si la genuflexiuni cu haltera pe umeri."
Si chiar daca participa si la alte exercitii asta nu inseamna ca arde asa mult ca la exercitiile pentru abdomen.
"mai des = MAI PROST"
gresit
mai rar= MAI LENES (nu zic prea des)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Infoxpert):

Eu cu antrenament "mai rar" am ajuns la 42 in brat si 38 in antebrat.

Recorduri :

presa pentru picioare : 450 kg
tractiuni : 5 cu 30 kg legate de mine ( la 90 kg greutate corporala )
flotari la paralele : 7 cu 20 kg legate de mine

Tu cate discuri legi de tine cand faci tractiuni? ( sper ca ai o greutate de peste 80 kg, ca sa ai ce sa ridici la bara ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Infoxpert):

Si apropo :

http://www.tpu.ro/......ezvoltati/

Acolo ai zis ca "implinesc 14 ani".

Ai 14 ani => esti un COPIL FIRAV.

Mai trebuie sa te maturizezi, rezultate "adevarate" nu ai cum sa obtii la 14 ani, corpul pur si simplu nu produce suficient TESTOSTERON.

| stefanvladvlad a răspuns:

Buna!
pai,trebuie sa mananci multe fructe(pentru vitamine) si multa carne(pentru protine)
daca vrei sa scapi de grasime. si sa faci patratele.(pe langa mancare)
fa asta timp de o luna( in fiecare zi):
https://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk
si se vor vede diferentele

| nikname a răspuns:

Exclude din alimentatia ta prajelile, fainoasele, painea, mancarurile grase si fa tot posibilul ca ultima masa s-a fie inainte de ultimul antrenament din zi, bea multa apa! Succes la antrenamente si ambitie multa!