| robertosiatat a întrebat:

vreau sa ma apuc sa fac flotari, dar nociodata nu am fost bun la sport. Daca ma fortez fac vreo 7-8 flotari corecte. Vreau sa va intreb cu ce exercitii mai usoare sa incep ca sa pot ajunge sa fac flotari. Promit dau funda! merci!

Răspuns Câştigător
| Anastasia1997 a răspuns:

Buna pai pentru inceput poti sa incepi cu cateva flotari, cat poti, dupa 2 zile mai adauga 3 flotari si tot asa.O sa poti dupa un anumit timp sa faci cat mai multe.Nu te forta sa faci multe dintr.o data. Sper ca te-am ajutat ( spor la flotari) happy :*

2 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Fa cate 2 seturi de 5 flotari cu pauza de 30-60 secunde primele 2 zile, urmatoarele 2 zile, 2 seturi de 10 flotari tot cu o pauza de 30-60 de secunde, si usor, usor o sa poti si mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa faci flotari multe si corecte? CONTINUA sa faci! Fa cate flotari poti tu, pe seturi (maxim 5) de 2 ori pe saptamana, nu mai mult. Cand poti sa faci 15 flotari pe serie, CORECTE, poti sa faci si alte tipuri de flotari mai grele. Ah si inca ceva, sa mananci alimente bogate in proteine daca vrei sa faci forta si muschi, altfel faci cam degeaba.