| alexxis0712 a întrebat:

Vreau si eu sa invat fotbal.Nu sunt cam deloc bun. Exemplu cand primesc pase ma pierd cu totu...Nu pot trece de adversari(dribling), adica nu stiu.Cand vine mingea de sus nu stiu sa pun preluare!cryingCu ce ma ajutati? Va rog dau fundita, multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
| perfectsmile12345 a răspuns:

Fotbalul se invata... nu-ti fie frica de minge si o sa reusesti. si eu cand eram mai mic si mie imi era frica de minge dar acum n-am nimic, uita-te pe youtube la neymar, cr7, ronaldinho o sa inveti repede daca esti mai slab

8 răspunsuri:
| IonutGosa a răspuns:

Ia o minge si antreneaza-te,nu-ti fie frica,fii sigur pe tine...
N-are de ce sa iti fie frica,nu exista nu pot!
Eu sunt capitanul scolii aici unde stau eulaughing.
Sunt destul de bun si am avut un coleg in clasa care nu stia deloc deloc,s-a antrenat si acum joaca destul de bine in aparare...
Fii sigur pe tine,roaga un prieten sa iti arate cum sa faci preluarile,cum sa dai pase, etc.
Cunosc multi copii care nu au stiut nici un pic de fotbal, jucand si antrenandu-se au ajuns bunicei...
Nu te teme de minge asta-i cel mai important.
Bafta!
Nu exista nu pot!tongue

| Laurentiuuu a răspuns:

Inscrie-te la un club de fotbal de la din oras, Cine a fost bun la inceput? nimeniwinking
Inscrie-te SI vei ajunge bun
Succes!

| JuLien a răspuns:

.ai putea sa te duci la anterenamente de fotbal pentru copii cu varste mai mici( nici aia nu se descuca prea grozav), jucand zilnic vei avea mari sanse de reusita.
succes!happy

| Tyaa a răspuns:

Daca ai un prieten care stie sa joace bine roaga'l sa joace cu tine victorie[ este un joc in care sunteti adversari si trebuie sa dati la o singura poarta, dar nu ai voie sa sutezi la poarta daca nu il driblezihappy iar cel care ajunge la scoru' pe care l'ati ales voi castiga] si asa vei invata sa joci fotbal este foarte simpu' eu sunt fata si stiu ff bine sa jochappy.si sunt multe alte fete care joaca si ii intrec cu mult pe baietihappy...
Sper ca te'am ajutat
Baftakiss

| yasser25 a răspuns:

Daca nu esti cam deloc bun stai acasa si gata, nu iti ajunge ca te vede lumea? in plus ce zic fetele de tine? am fost prea dur oare,? sau te poti apuca de sah, de ce nu?

| alexdj a răspuns:

Ag1804diicot! utati unde statea (mesii)! marele fotbalist! ag1804diicot vezi sa nul faci pe messi de rusine daca joci contra lui! SinGur3lu!, incearca sa inveti de pe fifa cand joci sau joaca cu un grup de prieteni dispusi sa te invete! sau du-te la antrenamente la echipele locale! desi nu joc eu ma duc la fiecare antrenament al echipei locale de unde sunt eu! prima data nici eu nu stiam cum se joaca sau cum se prinde o minge in mana!(sunt portar)! ok! mult curaj, nu-ti fie frica si nu te lua dupa toti smekerii care te subestimeaza! smecher=de 2 ori prost si o data fraier! mult succes! pa pa!

| BlaBla_1772 a răspuns:

Ia fi atent aici, joaca'te pe pc fifa mult, uita-te la meciuri cat poti de mult si sa intri pe teren fara frica, asta e cheiahee hee

| RD_Twist_1994 a răspuns:

Fotbalul nu ai cum sa il inveti, te nasti cu acest talent, fotbalul este un talent dat de la dumnezeu. Crezi ca Ronaldo a invatat fotbal? NU! S-a nascut cu acest dar de la dumnezeu.