| AlexDamacus a întrebat:

Vreau un program de exercitii sa slabesc. Dau funda

3 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

La cardio nimic nu se compara cu saritul corzii
Mai poti adauga niste exercitii gen genuflexiuni,flotari, tractiuni, abdomene
Dar ca sa slabesti trebuie sa consumi mai putine calorii decat arzi.

| xcristix a răspuns:

Ma nu te lua dupa astia ca genoflexiunile, flotarile, abdomenele nu iti ard grasimile ci doar maresc masa musculara e demonstrat stiintific da hai sa gandim logic daca un gras face numa abdomene doar no sa da jos toata grasimea dupa burta si in rest e plin de celulita. cel mai bun exercitiu de ars calorii e alergarea ca slabesti la tot corpul si iti tonifiezi mushi o sa a un corp frumos si muyschi la picioare alearga vreo 2-3 km pe zi si mananca cat mai putin, adica atunci cand mananci si crezi ca ai mancat destul dar tot iti m ai e foame baga apa siti trece foamea sau inlocuieste o masa cu un mar ca ala te scapa si de foame si de pofta de dulce.

Răspuns utilizator avertizat