| ZbarMario a întrebat:

Salut,tracțiunile si flotările dezvolta masa musculara? Adică daca o perioada nu mai mergi la sala si făceai antrenament push pull legs, poți înlocui ziua de push cu flotări si ziua de pull cu tracțiuni?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu e chiar ca la sala, unde poti creste greutatea, sa poti face doar 6-8 repetari, unde poti schimba exercitiile, dar te mentii cat de cat in forma si cu calistenicele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotarile sunt un singur exercitiu. Nu poti numi zi de push o zi in care faci doar flotari. Analog la pull. Exercitiile astea doua de sine statatoare sunt bune. Sunt compuse. Ajuta la dezvolatarea musculara, dar nu ele singure. Ai nevoie de minim 2 ex la spate si la piept ca incepator ca sa poti creste. Pe urma vor fi necesare vreo 4.

| mobila2021 a răspuns:

Dezvolta egoul si ignoranta

| VoidEternal a răspuns (pentru mobila2021):

Pentru cineva care vrea sa para profund si in contact cu sferele superioare ale existentei, e teribil de superficial comentariul tau.

| mobila2021 a răspuns (pentru VoidEternal):

Pare rau. sunt specializat in mobila si parchet!