| PoeTuL05 a întrebat:

Salut tuturor.Cum as putea face o haltera improvizata de vreo 30kg acasa?big grin Am o bara de 1metru din metal dar nu stiu ce sa pun ca greutati. Dati-mi si mie idei va rog

12 răspunsuri:
| suceveanu a răspuns:

Leaga cu o sarma/funie niste sticle/galeti um[plute cu apa/nisip

| persseuss a răspuns:

Iei 2 galeti si le umplii cu nisip laughing

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Sa lipesti bidoane de apa cu o banda elastica rezsitenta si cu sfoara, sau sa torni ciment intr-o galeata de plastic, sa bagi bara in mijloc si sa lasi 1 zii sa se usuce cat de cat
si sa faci si la celalat capat asa, astea sunt doar 2 posibilitati

| naty_4590 a răspuns:

Pai.....ai putea sa pui in pungi mai rezistente (cum sunt alea de la cora cele mai mari) diferite obiecte grele dar ai grija ca in ambele pungi indiferent ce pui sa ai aceiasi greutate

| klau95 a răspuns:

Si ce legatura are cu muzica populara? nu mai posta aiurea ca primesti nefolositoare, eronate si stupidehappy

| darkveidar a răspuns:

Salut incearca sa atarni saci de nisip

| JohnnyBi a răspuns:

Lasa ideea asta. oricat te chinui sa balansezi bara aia nu o sa iasa ca una special facuta pentru asa ceva. la sala daca pui pe o parte un disc de 10 kg si pe cealalta parte 2 de 5 kg NU e acelasi lucru. ca e distribuita altfel greutatea, desi este aceeasi. la fel si in situatia ta. daca nu ai 2 lucruri perfect la fel ca greutate si balansul ei, cea mai mica diferenta corpul tau o va simti => accidente.

| UrBaN99 a răspuns:

Poti sa lipesti ceva banda de scoci sau ceva si sa-ti pui niste caleti cu nisip si sa pui un capac pe eletongue spor la ridicaritongue

| Piticuxxl21 a răspuns (pentru persseuss):

Nu stiti voi din astea ma,, trebuie sa luati doua nuci bagati 1 bat de chibrit intre ele si rdicati

| Piticuxxl21 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Nu stiti voi ma,, trebuie sa luati doua nuci, bagati 1 bat de chibrit in ele si ridicati

| Mortu_George_1996 a răspuns:

Ai putea pune asa:
Tai 2 bucati de fier cele mai grele, dar sa fie egale! Si i le sudezi in capete(2 capete de cale ferat

| MCosmin97 a răspuns (pentru Mortu_George_1996):

Buna ideewinking