| nothing14 a întrebat:

Salut.Va rog sa ma ajutati cu forta.Nu am prea inteles, cand fac multe repetari de flotari(de ex) am rezistenta dar cum sa fac sa am mai multa forta si as dori sa imi dati si ceva exercitii de facut.

P.S.:::Am 14 ani

Răspuns Câştigător
| yourloveisroxy a răspuns:

Iti spun din propria experienta pentru ca sunt sportiva. Daca ai muschii mari nu inseamna ca ai si forta asta se numeste culturism. Pentru a avea forta calumea trebuie sa si alergi sa si transpiri si dupa aceea sa faci tactiuni abdomene flotari.Dar totul in viteza pentru a avea forta. Te sfatuiesc sa te apuci de un sport calumea... uite spre exemplu eu fac lupte si sunt fata si am forta Bafta

| nothing14 explică (pentru yourloveisroxy):

Ok, teroooggg da-mi adresa ta de facebook sau id!

7 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Flotari cu picioarele pe o banca, flotari cu palmele apropiate, flotari intr-o mana...

| nothing14 explică (pentru AntrenorFitness):

Pod deja sa fac din astea si multe vreau ceva mai greu sau un fel de program

| ARF a răspuns:

Ca sa ai mai multa forta, trebuie sa faci in fiecare zi acelasi exercitiu, dar de mai multe ori. Spre exemplu: Intr-o zi faci 10 flotari, in urmatoarea faci 15, in urmatoare 20, etc.
Poti face genoflexiuni, abdomene, flotari [ sunt cele mai bune ], iar restul le cautri pe internet, pentru videoclipuri.

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Youtube.com/watch?v=o1jbqevyWAE

| nothing14 explică (pentru Black_Ics_1995):

laughing)))))Ok sti ce ma uimeste ca mai stie cineva videoclipul asta pentru ca eu deja l-am repetat de vreo 50 de ori ceva propriu nu luat de pe net ca pe asta l-am facut si eu si nu doar piept ci si abdomene si picioare.Deci ceva propriu sau... nu mai stiu.

| nothing14 explică:

Da si apropo sunt baiat si pot sa fac deja 40 de flotari dupaolalta deci cred ca nu mai am nevoie de repetari. Vreau ceva greu sa fie greu.