| nothing14 a întrebat:

Salut.Va rog sa ma ajutati cu forta.Nu am prea inteles, cand fac multe repetari de flotari(de ex) am rezistenta dar cum sa fac sa am mai multa forta si as dori sa imi dati si ceva exercitii de facut.

P.S.::::Am 14 ani pot sa fac deja 40 flotari dupaolalta dac abdomene si de toate dar vreau niste exercitii de forta sa imi maresc forta cu mult

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru forta : maxim 5 repetari.

Poti peste, maresti greutatea ( la flotari spre ex, pui un rucsac cu discuri in spate )

Dar nu doar la flotari, doar cu flotari faci putina forta la piept si triceps, trebuie sa-ti lucrezi tot corpul.

| manu2525 a răspuns:

Forta o faci prin antrenament mult si o alimentatie bogata. Exercitii de forta sunt multe... uita aici ceva sa te ajute:http://www.culturism.ro/antrenament/