| Denis_Gafar_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa imi dai sfaturi pentru un supliment de crestere in masa musculara, am facut sala anul acesta pana prin iulie dupa am luat pauza pe timpul vacanței de vara, iar acum de 2 saptamani m am apucat din nou. Mi-am facut alimentatia destul de bogată, minim 3 mese principale si gustari printre ele, un iaurt cu un baton proteic. Am 17 ani, 1.70 m si 53-54 kg. Vreau sa cresc in masa musculara, antrenamentul este intens special pentru masa musculara

5 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Cel mai important la un culturist este masa, apoi antrenamentele. Pentru antrenamente poti face 2 grupe pe zi, si nu face supra-antrenament.
eu de exemplu am asa :
luni pauza / marti : biceps+spate / miercuri: piept+triceps / joi : umeri+trapez/ vineri pauza / sambata : biceps+spate/ duminica: triceps + piept
daca vrei sa cresti foarte rapid, suplimenteaza. daca nu, o sa cresti usor, usor in timp

| j1NNNx a răspuns:

Daca vrei suplimente, uita-te la acest pachet :
http://www.pronutrition.ro/pachet-masa-musculara-beginner

| kiri11 a răspuns:

Eu prietenului meu i-am cumparat suplimentul Formexplode si pare cat de cat bun. Citeste informatii depre el pe internet happy

| Denis_Gafar_1999 explică:

In wekeend nu ma pot duce la sala deorece traiesc in mediul rulal. Ma duc la sala in timpul saptamanii cand merg si la scoala. Mersi de sfaturiwinking
Am mai incercat anul trecut, mega mass de la ON. Nu m-a ajutat foarte mult, am luat doar o pungă si dupa nu am mai luat. Probabil trebuia sa iau in continuare ca rezultatele nu se vad la o puna de 8-10portii, voi ce ziceti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Denis_Gafar_1999):

Un supliment, ca sa vezi daca e bun, trebuie luat 6-7 luni... deci dupa 6-7 pungi mai vorbim, daca e bun sau nu.

Cam toate produsele de la ON sunt bune, le recomand.

p.s. : cam putin 3 mese, incearca macar 4 mese + gustari + supliment.