| SJ001 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un cont pe un site de pariuri (NetBet) si am vazut ca daca depun pana la 1500 de RON, mi se dubleaza suma ca si bonus. Imi poate spune cineva cum functioneaza asta? Presupun ca nu pot sa retrag acesti 1500 bonus (altfel ar da faliment) dar daca pun toti banii, pe o cota da 5.00 sa zicem si astfel castig (1500+1500)*5=15,000 RON, cat pot sa extrag din astia? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii ca-i ilegal sa joci la pariuri sau loto, daca ai sub 18 ani. Chiar daca minti cand te inscrii, daca castigi, nu poti sa retragi castigul, deoarece trebuie sa te legitimezi cu un act de identitate.

Aproi, la pariuri, banii se pot dubla cu sanse de castig de 1%, dar sunt sanse 99%, sa ppierzi toti banii.
In nici un caz nu poti castiga 15.000 daca depui 1500!
1500 dublat inseama 1500x2=3.000 nu 15.000, ca nimeni nu-ti da de 10 ori suma aia.

| SJ001 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca nu ai inteles ce am zis, daca pun 3000 pe o cota de 5.00 castig inapoi 15.000. Daca e cota de 100 castigi de 100 de ori cat ai pus (slabe sanse de castig, dar asta e logica din spatele pariurilor). Cum ai zis tu, cu dublat, e daca ai cota de 2.00 numai.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SJ001):

Sa te intorci sa ne spui cat ai castigat.
Daca nu te intorci... vom deduce ca ai pierdut!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Se referea la pariuri sportive, unde ai cote. Poti sa castige 15 000 lei si cu 10 lei.

| Kimball a răspuns:

Ai cerinte de rulaj, să joci banii si daca nu le indeplinesti pierzi toti banii, cel putin asa e la maxbet
Nu merita sa te apuci de acest viciu al pariurilor pentru ca.
1) nu castigi cum ai vrea tu( nu e totul roz cum s-ar zice).
2) M-ai mult pierzi de cat sa castigi.
3) Banii se pot face doar prin munca cinstita si asa e cel m-ai bine.