| daryus2221 a întrebat:

Salut, vreau sa incep sa fac sala si as dori un "program" sa-i spun asa cu ce sa fac zilnic la sala, cate repetari, cate serii. zile de pauza etc etc...

Si as mai vrea sa iau si proteine, mi-ai putea recomanda voi unele bune? Si care-i faza cu proteinele cu creatina, am auzit ca sunt bune de luat inainte de sala.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Insanity

| AlexX a răspuns:

Asta depinde de ce vrei sa faci, sa cresti in masa musculara, sa slabesti, forta? Pentru incepatori proteinele si creatina nu isi au rostul... De obicei le iei dupa cativa ani de sala ca un boost in care e foarte greu sa cresti in masa musculara, sau sa dai jos 1 kg la care te chinui de cateva luni de zile.