| thebest254 a întrebat:

Salut,vreau sa ma lamuriti si pe mine care antenament e mai bun, deoarece e prea departe sala de mine, asa ca am ales sa fac acasa.Cum e mai bine:
1)Luni:flotari(fac in jur de 90-100, bineinteles cate 10 cu pauza nu toate odata)
Marti:abdomene(am gasit pe youtube un filmulet pentru abdomene, cu levele diferite de difultate)
Miercuri:flexi cu gantera(100 cu 10 repetari) si tractiuni la bara fixa
Joi:flotari
vineri:abdomene
Sambata:flexi cu gantera si tractiuni la bara
Duminica:flotari
si tot asa, nu am zile de pauza
SAU
2)Luni:flotari
Miercuri:abdomene
vineri:flexi cu gantera si tractiuni la bara
Si marti, joi, sambata si duminica pauza
Care din cele 2 metode e mai buna?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca faci flotari de 2 ori pe saptamana, fa si tractiuni de 2 ori pe saptaman si abdomene de 2 ori, etc.

Lucreaza toate grupele in mod egal, daca vrei sa arati bine, altfel o sa incepi sa arati aiurea, disproportionat.

Fa o zi de flotari, o zi de tractiuni, o zi de flexii/extensii/riciari/fluturari cu ganterale ( doar cu flexii nu faci mare lucru, sunt multe exercitii bune pe care sa le faci cu gantera ), apoi o zi de picioare.

Apoi 1-2 zile odihna si reiei. SI inbcearca sa legi greutati de tine, ca daca lucrezi mereu doar cu corpul tau, o sa te obisnuiesti.

p.s. : fa mai multe exercitii, tractiuni cu diferite prize ( palmele spre tine, palmele OPUS spre tine, palmele una spre alta, priza larga, la nivelul umerilor sau apropiata pana se ating palmele, etc. )

La fel si la flotari, cel putin 3-4 tipuri diferite de flotari

6 răspunsuri:
| SUDSteaua1947 a răspuns:

Ambele sunt destul slabute sincer.Trebuie in fiecare zi sa faci din toate si bineinteles sa alergi.

| thebest254 explică (pentru SUDSteaua1947):

Si tu ce mi-ai propune sa fac? de alergat alergwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Serios? trebuie sa faca in fiecare zi din toate?

si muschii CAND mai cresc? Muschii cresc in zilele de odihna, un muschi are nevoie de 2-3 zile de odihna dupa un antrenament mediu sau de 5-6 zile dupa un antrenament INTENS la sala.

Copil mic

| SUDSteaua1947 a răspuns (pentru Cosmin86):

Copil mic e mamica ta mai muschi de porc.Chiar nu puteai sa raspunzi doar la intrebare si atat? II uras pe astia ca tine care fac dintr-o intrebare chat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Nu e chat, doar corectam tampenile spuse de tine

muschi in fiecare zi... si mai vrei si progrese, esti complet paralel cu sportul

| SUDSteaua1947 a răspuns:

Sictir ma prostule.