| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Vreau sa stiu ca daca nu fac sala si nici un alt sport, dar fac acasa in fiecare zi 8 serii a cate 20 de repetari de flotari, ajunge sa imi dezvolt muschii de la piept si maini? Sau trebuie sa fac si altceva, de exemplu gantere, sau alte exerctii mai dificile.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe langa flotari mai poti adauga niste gantere sa fie mai bine.

| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni si genuflexiuni nu bagi?

Ca pentru biceps spre exemplu nu faci nimic acum.

| FitnessTrainer a răspuns:

Muschii se dezvolta in zilele de pauza, deci nu trebuie sa faci in fiecare zi. Rezultate spectaculoase nu o sa ai cu exercitii facute acasa... (daca nu ai echipament, desigur)

| TheDarkDragon explică (pentru FitnessTrainer):

Pai nu vreau sa fie spectaculoase, am doar 15 ani, peste 1 an sau 2 ma voi apuca de sala, si o sa fac o zi flotari, o zi abdomene, deci va fi pauza inte exercitii.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Cauta alte exercitii pentru abdomen. Fa doar 2 zile pe saptamana flotari si fa mai mult. Incearca sa-ti antrenezi si picioarele. Daca ai avea unde sa faci flotari la paralele sau tractiuni la bara ar fi foarte ok happy

| valentinp02 a răspuns:

Este destul.

| GGTomi a răspuns (pentru valentinp02):

Cred ca ai raspuns doar sa te aflii in seama, sau chiar nu ai minte deloc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru valentinp02):

Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

| GGTomi a răspuns:

Un singur exercitiu sigur nu o sa te ajute sa-ti faci corpul dorit. Numarul de serii nu e unul stabil si nici repetarile, ele depind in functie de tine si cat de bine simti antrenamentul. Cel mai bine e daca reusesti sa mergi la o sala de forta, si sa faci antrenamente complexe pentru fiecare grupa de musci, nu doar biceps + piept, oricum intra si triceps la flotari. Sunt mai multe tipuri de flotari si exercitii ce le poti face acasa atata timp cat nu ai bani sau timp pentru sala. Cauta pe net.