| Rauuul a întrebat:

Vreau sa stiu ce sa pun pe roata din fata de la bicicleta pentru a nu aluneca iarna pe zapada de pe drum(gen surubele legate cu ata la o distanta de cativa centimetri de jur imprejurul rotii)SA NU FIE NEVOIE SA IAU FRANA JOS. Daca stiti ceva eficient va rog ziceti-mi. PSbig grinau fundita la cele mai bune 3 raspunsuri.winking

6 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Salut! Să zicem că am eu o idee. Poţi folosi nişte aţă din aceea mai groasă şi să o infaşori pe toată suprafaţa cauciucului.Adică vei infăşura aţa pe dupa geanta şi cauciuc printre spiţe.
Sper că am putut să te ajut cu ceva.

| Rauuul explică (pentru eXtreme21):

Da daca o bag printre spite nu o sa pot pune frana...ca am frana simpla, adica de aia pe jantawinking mersi oricum

| eXtreme21 a răspuns (pentru Rauuul):

Mda. nu o să poţi frână.

| xxXXCatalinXXxx a răspuns:

Mane e simplu:Cauciucuri de iarna.

| Rauuul explică (pentru xxXXCatalinXXxx):

Nu is asa folositoare...si mai ales unde gasesc cauciucuri de iarna originale si la preturi mici? eu vreau cv care sa pot sa il pun pe roata...

| Rauuul explică (pentru Rauuul):

Care mai stiti cv metode folositoare va rog zicetiwinking